ZŠ a MŠ Mníšek
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.

Průběh 1. mezinárodního týdne čtení dětem v ZŠ Mníšek

Naše ZŠ a MŠ v Mníšku se 1.mezinárodním týdnem čtení dětem

zapojila  do projektu Celé Česko čte dětem

 

Naši celotýdenní akci jsme zahájili výtvarnou a fotografickou soutěží,která stále ještě trvá a ve které rodiče ,děti a jejich kamarádi hlasují a vybírají nejvydařenější obrázek či fotografii.

Soutěží 81 obrázků ve třech kategoriích.Děti z MŠ namalovaly svou oblíbenou postavičku

z pohádky,děti z 1.st.ZŠ vytvářely ilustraci ke své nejmilejší knize a děti z 2.st. fotily rozličná místa,která je přilákala ke čtení.

Při této příležitosti a dětem pro inspiraci byla uspořádána  výstava ilustrátorů dětských knížek a ve většině tříd byl promítán filmeček s komentářem  Zdeňka Svěráka Jak se tvoří kniha.Pravidelně se po obědě četlo a vyprávělo o knížkách v družině.

Děti si domů odnesly Deníčky,kam jim každý den tohoto týdne rodiče  zapisovali jejich  pravidelné čtení a ony samy  zapisovaly čtení svým mladším sourozencům či kamarádům.

Velikou radost dětem i rodičům udělala prodejní výstava knížek libereckého knihkupectví Sova,ze které si řada dětí odnesla domů  novou vybranou knížku.

Čtvrtek 2.června 2011 se nesl v duchu projektu s názvem Čtu,čteš,čteme.Děti z MŠ se na jedno dopoledne zabydlely ve třídách prvního stupně,kde si spolu se staršími kamarády vytvořily záložky do knížek.Po společné práci vzali školáci pohádkové knížky a malým dětem s chutí četli kouzelné příběhy.

Naše milá paní knihovnice školkovým dětem umožnila prohlédnout si a prolistovat  knížky z naší školní knihovny,která celoročně školákům nabízí k zapůjčení mnoho zajímavých titulů.

Doufáme,že si dětičky ze školky( kromě záložek a upomínkových listů na tento den)odnesly domů i  náruživou chuť do čtení.

V pondělí 6.června 2011 přijeli do školy herci z Divadla F.X.Šaldy v Liberci.Bára Mottlová,Tomáš Váhala a Marian Mičjar měli pro žáky připravé  poutavé čtení z knih Fimfárum,Děti z Bullerbynu či  Povídání o pejskovi a kočičce.Děti nenuceně spolupraco-

valy,ptaly se a hrály si s příběhy.

Samozřejmě,že jsme neochudili ani děti z MŠ.Bára svou pohádkou ve školce uspávala nejmenší v postýlkách a Tomáš si četl s předškoláky při poledním odpočinku.Opět se potvrdilo,že dětem se moc líbí,když jim někdo předčítá.

Zajímavé setkání všichni zažili v úterý 7.června 2011 s básničkami a poetikou Mileny Hercíkové,vynikají paní učitelky a básnířky z lidově dramatického oboru  ZUŠ v Liberci.

Na pomoc si s sebou vzala  své moc šikovné žákyně,které přednášely jak verše z její knížky Pro radost dětem,tak malým posluchačům předvedly i něco ze své vlastní tvorby.Všichni jsme byli vtaženi do světa veršů a fantazie. Bylo velmi milé pozorovat,jak děti zajímá lehká hra se slovy, a to i v době,kdy většina z nich  dává přednost příběhům s akčnějším dějem.

Celý týden vyvrcholil v úterý odpoledne akcí Celý Mníšek čte dětem.Sešli jsme se u knihy

Z deníku kocoura Modroočka a střídali se ve čtení a v poslouchání.Každý čtenář získal odměnu a zapsal se do naší „čtecí“ kroniky. Je pravdou,že se především při čtení vystřídali učitelé a žáci naší školy a ostychu jsme zbavili jen pár rodičů,ale vytrváme a věříme,že při příštím čtení nás podpoří mnoho nových tváří.

V Mníšku celý týden doslova „ožívaly“ knihy a příběhy v nich. A co je důležité,děti začaly do školy nosit své knížky a navzájem si je půjčovat a prohlížet.A to bylo přece naše přání-přilákat co nejvíce dětí a rodičů k voňavým stránkám knih.

Myšlenku pravidelného čtení dětem budeme i nadále podporovat.

 

 

 

 

Průběh 1. mezinárodního týdne čtení dětem v ZŠ Mníšek
Aktuality
Pokus o rekord 3iQ 13.6.2018
Ve středu 13. června 2018 se naše škola zúčastnila celorepublikového pokusu o rekord ve stolní hře 3iQ. Zapojili jsme se v počtu 79 hráčů, převážně z 1. stupně. Všem zúčastněným moc děkujeme za podporu. Přikládám odkaz na stránky výrobce, kde se můžete podívat, jak rekord probíhal na jiných místech ČR.                                                https://www.3iq.eu/inpage/seznam-mist-rekord-v-3iqu/ V přloze naleznete nabídku se slevovým kódem, který můžete uplatnit při nákupu hry 3iQ. Kdyby měl kdokoliv zájem, tak se naše škola zúčastní podzimního MČR v této hře. Pro všechny milovníky deskových her již předem upozorňuji, že v příštím školním roce bude na naší škole otevřen Kroužek deskových her. Můžete docházet pravidelně nebo si přijít zahrát třeba za deštivého počasí.    
Jídelníček ŠJ
Informace o označování alergenů na jídelním lístku
Jídelníček MŠ
Informace o označování alergenů na jídelním lístku
Provoz ŠD a "Domečků" ve šk. roce 2018/2019
Provoz školní družiny a klubů volnočasových aktivit (Domečků) ve školním roce 2018/2019   1. oddělení ŠD – 2. třída 2. oddělení ŠD – 1. třída   Provoz ŠD – od 6.30 do 17.00 hod. Ranní družina je určena pouze pro žáky přihlášené do ŠD   Domeček 1. – 3. třída (kapacita 15 žáků) Domeček 2. – 4. třída (kapacita 15 žáků) Provoz Domečků od 12.30 do 16.00 hod.   Přihlášky do školní družiny a Domečků budou rozdány 1. školní den – 3. 9. 2018.
Olympiáda mládeže 2018
Atletické závody
Napište nám

Jméno:

Email:

Zpráva:

Opište:

opište tento kód

3xFOTBAL 3xFOTBAL 3xFOTBAL 3xFOTBAL 3xFOTBAL 3xFOTBAL
Základní škola a Mateřská škola Mníšek
Oldřichovská 198, 463 31
Tel.:
485 146 668
Email: