ZŠ a MŠ Mníšek
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.

Průběh 1. mezinárodního týdne čtení dětem v ZŠ Mníšek

Naše ZŠ a MŠ v Mníšku se 1.mezinárodním týdnem čtení dětem

zapojila  do projektu Celé Česko čte dětem

 

Naši celotýdenní akci jsme zahájili výtvarnou a fotografickou soutěží,která stále ještě trvá a ve které rodiče ,děti a jejich kamarádi hlasují a vybírají nejvydařenější obrázek či fotografii.

Soutěží 81 obrázků ve třech kategoriích.Děti z MŠ namalovaly svou oblíbenou postavičku

z pohádky,děti z 1.st.ZŠ vytvářely ilustraci ke své nejmilejší knize a děti z 2.st. fotily rozličná místa,která je přilákala ke čtení.

Při této příležitosti a dětem pro inspiraci byla uspořádána  výstava ilustrátorů dětských knížek a ve většině tříd byl promítán filmeček s komentářem  Zdeňka Svěráka Jak se tvoří kniha.Pravidelně se po obědě četlo a vyprávělo o knížkách v družině.

Děti si domů odnesly Deníčky,kam jim každý den tohoto týdne rodiče  zapisovali jejich  pravidelné čtení a ony samy  zapisovaly čtení svým mladším sourozencům či kamarádům.

Velikou radost dětem i rodičům udělala prodejní výstava knížek libereckého knihkupectví Sova,ze které si řada dětí odnesla domů  novou vybranou knížku.

Čtvrtek 2.června 2011 se nesl v duchu projektu s názvem Čtu,čteš,čteme.Děti z MŠ se na jedno dopoledne zabydlely ve třídách prvního stupně,kde si spolu se staršími kamarády vytvořily záložky do knížek.Po společné práci vzali školáci pohádkové knížky a malým dětem s chutí četli kouzelné příběhy.

Naše milá paní knihovnice školkovým dětem umožnila prohlédnout si a prolistovat  knížky z naší školní knihovny,která celoročně školákům nabízí k zapůjčení mnoho zajímavých titulů.

Doufáme,že si dětičky ze školky( kromě záložek a upomínkových listů na tento den)odnesly domů i  náruživou chuť do čtení.

V pondělí 6.června 2011 přijeli do školy herci z Divadla F.X.Šaldy v Liberci.Bára Mottlová,Tomáš Váhala a Marian Mičjar měli pro žáky připravé  poutavé čtení z knih Fimfárum,Děti z Bullerbynu či  Povídání o pejskovi a kočičce.Děti nenuceně spolupraco-

valy,ptaly se a hrály si s příběhy.

Samozřejmě,že jsme neochudili ani děti z MŠ.Bára svou pohádkou ve školce uspávala nejmenší v postýlkách a Tomáš si četl s předškoláky při poledním odpočinku.Opět se potvrdilo,že dětem se moc líbí,když jim někdo předčítá.

Zajímavé setkání všichni zažili v úterý 7.června 2011 s básničkami a poetikou Mileny Hercíkové,vynikají paní učitelky a básnířky z lidově dramatického oboru  ZUŠ v Liberci.

Na pomoc si s sebou vzala  své moc šikovné žákyně,které přednášely jak verše z její knížky Pro radost dětem,tak malým posluchačům předvedly i něco ze své vlastní tvorby.Všichni jsme byli vtaženi do světa veršů a fantazie. Bylo velmi milé pozorovat,jak děti zajímá lehká hra se slovy, a to i v době,kdy většina z nich  dává přednost příběhům s akčnějším dějem.

Celý týden vyvrcholil v úterý odpoledne akcí Celý Mníšek čte dětem.Sešli jsme se u knihy

Z deníku kocoura Modroočka a střídali se ve čtení a v poslouchání.Každý čtenář získal odměnu a zapsal se do naší „čtecí“ kroniky. Je pravdou,že se především při čtení vystřídali učitelé a žáci naší školy a ostychu jsme zbavili jen pár rodičů,ale vytrváme a věříme,že při příštím čtení nás podpoří mnoho nových tváří.

V Mníšku celý týden doslova „ožívaly“ knihy a příběhy v nich. A co je důležité,děti začaly do školy nosit své knížky a navzájem si je půjčovat a prohlížet.A to bylo přece naše přání-přilákat co nejvíce dětí a rodičů k voňavým stránkám knih.

Myšlenku pravidelného čtení dětem budeme i nadále podporovat.

 

 

 

 

Průběh 1. mezinárodního týdne čtení dětem v ZŠ Mníšek
Aktuality
Ježíškova vnoučata
Naše škola se zapojila do projektu Ježíškova vnoučata. Vytvořili jsme a odeslali do Českého rozhlasu 150 vánočních přání pro osamělé babičky a dědečky. Doufáme, že přání udělají radost.
Běh do schodů
Druhou disciplínou Sportovce roku se stal velmi oblíbený Běh do schodů. Všechny děti prvního stupně si vyběhly trasu od kuchyně až na půdu. Opět měl výhodu ten, kdo celý rok pilně trénoval běhání po škole :). Tentokrát byl oceněný nejrychlejší běžec každé třídy. Všechny účastníky velmi chválíme. Na momenty ze závodu se můžete podívat ve fotogalerii.
Štafeta 2018
S novým školním rokem se opět otevřela školní soutěž Sportovec roku. Letošní první disciplínou se stala Štafeta. Děti závodily ve  čtyřčlenných družstvech. Pro naše prvňáčky to byl první závod a vedlo se jim skvěle. Vítězům blahopřejeme. Na záběry ze sportoviště se podívejte ve fotogalerii.
Vánoční slavnosti aneb STAROČESKÉ VÁNOCE
ZVEME VÁS NA VÁNOČNÍ SLAVNOSTI dne 8.12.2018 od 14.00 do 17.00 hodin     Podrobnosti naleznete v přílohách.
Jídelníček ŠJ
Informace o označování alergenů na jídelním lístku
Napište nám

Jméno:

Email:

Zpráva:

Opište:

opište tento kód

Vánoční slavnosti 2018 Vánoční slavnosti 2018 Vánoční slavnosti 2018 Vánoční slavnosti 2018 Vánoční slavnosti 2018 Vánoční slavnosti 2018
Základní škola a Mateřská škola Mníšek
Oldřichovská 198, 463 31
Tel.:
485 146 668
Email: