ZŠ a MŠ Mníšek
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.

Průběh 1. mezinárodního týdne čtení dětem v ZŠ Mníšek

Naše ZŠ a MŠ v Mníšku se 1.mezinárodním týdnem čtení dětem

zapojila  do projektu Celé Česko čte dětem

 

Naši celotýdenní akci jsme zahájili výtvarnou a fotografickou soutěží,která stále ještě trvá a ve které rodiče ,děti a jejich kamarádi hlasují a vybírají nejvydařenější obrázek či fotografii.

Soutěží 81 obrázků ve třech kategoriích.Děti z MŠ namalovaly svou oblíbenou postavičku

z pohádky,děti z 1.st.ZŠ vytvářely ilustraci ke své nejmilejší knize a děti z 2.st. fotily rozličná místa,která je přilákala ke čtení.

Při této příležitosti a dětem pro inspiraci byla uspořádána  výstava ilustrátorů dětských knížek a ve většině tříd byl promítán filmeček s komentářem  Zdeňka Svěráka Jak se tvoří kniha.Pravidelně se po obědě četlo a vyprávělo o knížkách v družině.

Děti si domů odnesly Deníčky,kam jim každý den tohoto týdne rodiče  zapisovali jejich  pravidelné čtení a ony samy  zapisovaly čtení svým mladším sourozencům či kamarádům.

Velikou radost dětem i rodičům udělala prodejní výstava knížek libereckého knihkupectví Sova,ze které si řada dětí odnesla domů  novou vybranou knížku.

Čtvrtek 2.června 2011 se nesl v duchu projektu s názvem Čtu,čteš,čteme.Děti z MŠ se na jedno dopoledne zabydlely ve třídách prvního stupně,kde si spolu se staršími kamarády vytvořily záložky do knížek.Po společné práci vzali školáci pohádkové knížky a malým dětem s chutí četli kouzelné příběhy.

Naše milá paní knihovnice školkovým dětem umožnila prohlédnout si a prolistovat  knížky z naší školní knihovny,která celoročně školákům nabízí k zapůjčení mnoho zajímavých titulů.

Doufáme,že si dětičky ze školky( kromě záložek a upomínkových listů na tento den)odnesly domů i  náruživou chuť do čtení.

V pondělí 6.června 2011 přijeli do školy herci z Divadla F.X.Šaldy v Liberci.Bára Mottlová,Tomáš Váhala a Marian Mičjar měli pro žáky připravé  poutavé čtení z knih Fimfárum,Děti z Bullerbynu či  Povídání o pejskovi a kočičce.Děti nenuceně spolupraco-

valy,ptaly se a hrály si s příběhy.

Samozřejmě,že jsme neochudili ani děti z MŠ.Bára svou pohádkou ve školce uspávala nejmenší v postýlkách a Tomáš si četl s předškoláky při poledním odpočinku.Opět se potvrdilo,že dětem se moc líbí,když jim někdo předčítá.

Zajímavé setkání všichni zažili v úterý 7.června 2011 s básničkami a poetikou Mileny Hercíkové,vynikají paní učitelky a básnířky z lidově dramatického oboru  ZUŠ v Liberci.

Na pomoc si s sebou vzala  své moc šikovné žákyně,které přednášely jak verše z její knížky Pro radost dětem,tak malým posluchačům předvedly i něco ze své vlastní tvorby.Všichni jsme byli vtaženi do světa veršů a fantazie. Bylo velmi milé pozorovat,jak děti zajímá lehká hra se slovy, a to i v době,kdy většina z nich  dává přednost příběhům s akčnějším dějem.

Celý týden vyvrcholil v úterý odpoledne akcí Celý Mníšek čte dětem.Sešli jsme se u knihy

Z deníku kocoura Modroočka a střídali se ve čtení a v poslouchání.Každý čtenář získal odměnu a zapsal se do naší „čtecí“ kroniky. Je pravdou,že se především při čtení vystřídali učitelé a žáci naší školy a ostychu jsme zbavili jen pár rodičů,ale vytrváme a věříme,že při příštím čtení nás podpoří mnoho nových tváří.

V Mníšku celý týden doslova „ožívaly“ knihy a příběhy v nich. A co je důležité,děti začaly do školy nosit své knížky a navzájem si je půjčovat a prohlížet.A to bylo přece naše přání-přilákat co nejvíce dětí a rodičů k voňavým stránkám knih.

Myšlenku pravidelného čtení dětem budeme i nadále podporovat.

 

 

 

 

Průběh 1. mezinárodního týdne čtení dětem v ZŠ Mníšek
Aktuality
Organizace školního roku 2018/2019
Organizace školního roku 2018/2019   Podzimní prázdniny připadnou na pondělí 29. října a úterý 30. října 2018  Vánoční prázdniny budou zahájeny v sobotu 22. prosince 2018 a skončí ve středu 2. ledna 2019. Ve čtvrtek 3. 1. a v pátek 4. 1. 2019 bude ředitelské volno a vyučování začne v pondělí 7. ledna 2019. Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 1. února 2019.   Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou podle sídla školy stanoveny takto: 4.3. - 10.3. 2019  Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod, Bruntál     Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 18. dubna 2019 (pátek 19. dubna 2019 je tzv. ostatním svátkem podle zákona č. 245/2000 Sb., o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu, ve znění pozdějších předpisů)   Hlavní prázdniny budou trvat od soboty 29. června 2019 do neděle 1. září 2019. Období školního vyučování ve školním roce 2019/2020 začne v pondělí 2. září 2019.   Ředitelské volno:    3. a 4. 1. 2019 – čtvrtek a pátek, 2 dny po vánočních prázdninách                                   9. a 10. 5. 2019 – čtvrtek a pátek, 2 dny po státním svátku      
NAŠI PRVŇÁČCI
Jídelníček ŠJ
Informace o označování alergenů na jídelním lístku
Jídelníček MŠ
Informace o označování alergenů na jídelním lístku
Informace k vyúčtování záloh za obědy - šk.r. 2017/2018
Informace k vyúčtování záloh
Napište nám

Jméno:

Email:

Zpráva:

Opište:

opište tento kód

Mníšecké sluníčko (časovka, jízda zručnosti), KULIČKY Mníšecké sluníčko (časovka, jízda zručnosti), KULIČKY Mníšecké sluníčko (časovka, jízda zručnosti), KULIČKY Mníšecké sluníčko (časovka, jízda zručnosti), KULIČKY Mníšecké sluníčko (časovka, jízda zručnosti), KULIČKY Mníšecké sluníčko (časovka, jízda zručnosti), KULIČKY
Základní škola a Mateřská škola Mníšek
Oldřichovská 198, 463 31
Tel.:
485 146 668
Email: