ZŠ a MŠ Mníšek
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.

Comenius - třetí setkání v Itálii

Projekt Comenius – třetí setkání v Itálii
Čas nám rychle plyne, a tak nás hned ze začátku nového roku čekalo další společné setkání. Tentokrát se ve dnech 19. – 24. ledna vše odehrávalo v italské režii. Konkrétně ve škole v horském městečku Anagni, které leží přibližně 50 km jihovýchodně od Říma. Na letišti se naše skupinka (dva učitelé a šest žáků) přivítala s italskými kolegyněmi, počkala na ostatní partnery a hurá večerním autobusem do Anagni. Po příjezdu na místo si zdejší rodiče rozebrali naše žáky, kteří v tomto týdnu měli poznat život v italských rodinách a samozřejmě také procvičit angličtinu. Druhý den na nás ve škole, kde vyučování začíná až v 9.00, čekal nabitý program. Představení tradičních italských tanců se střídala s jejich písněmi a prezentacemi ostatních partnerů. Následovala prohlídka školy, která v nás vyvolala spíš negativní pocity. Ponuré prostředí bez výzdoby, kde jakoby se zastavil čas o dvacet let zpátky. Závěr dne jsme strávili prohlídkou starého města, které se může pyšnit tím, že bývalo sídlem papežů. I z atmosféry městečka je to stále patrné. Další den bylo na programu představování lidových písní a příběhů ostatních zemí, zapojených v projektu Comenius, včetně té naší. Po obědě jsme se vydali na návštěvu dalších budov školy, kterých je celkem pět a jsou rozesety v kopcích v okolí Anagni, abychom se stručně seznámili s italským školským systémem. Den byl zakončen volejbalovým turnajem, kde si děti po náročném dni sportovně odpočinuly. Celý následující den jsme strávili v Římě. Příjezd ke Koloseu byl ve znamení deště, ale ten se nakonec uklidnil a další část výletu jsme si tak mohli v tomto impozantním městě užít. Od Kolosea se celá naše skupina vydala přes Forum Romanum (centrum starobylého Říma) do starého města k Fontáně di Trevi, která je největší fontánou na světě. Dále jsme pokračovali k chrámu Pantheon a v jeho blízkosti také ochutnali výtečnou italskou zmrzlinu. Den jsme zakončili návštěvou nejmenšího státu světa – Vatikánu. Samotného papeže jsme sice nepotkali, přesto pro nás byla návštěva Baziliky sv. Petra nezapomenutelným zážitkem. Poslední den našeho společného pobytu jsme zakončili prohlídkou starobylého horského kláštera a k neskrývané radosti ostatních, též nezbytným nakupováním suvenýrů. Večer se konala závěrečná hostina, na které nechyběl nikdo z učitelů a žáků, kteří se zúčastnili tohoto setkání. Jsem přesvědčen, že naši žáci budou na toto setkání dlouho a rádi vzpomínat a přeji jim, ať jim nová přátelství vydrží co nejdéle.
                                                                                                                
Letiště Václava Havla Škola v Anagni - učíme se tradiční tanec Procházka po Anagni Ve školním autobusu Vystoupení žáků školy Hra mrkve Vystoupení našeho teamu. Zpíváme píseň z muzikálu Nikola Šuhaj loupežník Comenius - třetí setkání v Itálii Výlet do Říma - Koloseum Výborný oběd v centru Říma Společné foto s přáteli všech zemí Comenius - třetí setkání v Itálii Comenius - třetí setkání v Itálii Závěrečná večeře
Aktuality
Dozvuky módní přehlídky
Výstava potrvá do 26. 10. 2018.
Přijímací řízení ve školním roce 2019/2020
Přijímací řízení ve školním roce 2019/2020 V přiložených dokumentech naleznete informace k přijímacímu řízení na SŠ pro školní rok 2019/2020. V případě potřeby se můžete obracet na výchovnou poradkyni - Mgr. Dana Andělová.
Přerušení dodávky elektrické energie - 15. 10. 2018
Přerušení dodávky elektrické energie V pondělí dne 15. 10. 2018 dojde ve škole k plánovanému přerušení dodávky elektrické energie. Z tohoto důvodu bude zkrácené vyučování a omezen provoz školních družin a "Domečků" a zcela mimo provoz bude školní jídelna. Školní jídelna nebude v provozu - prosíme rodiče, aby dali dětem místo oběda větší svačinu (především se týká dětí z družiny). Výuka na 1. st. bude končit po 4. vyučovací hodině (11.30 hod.). Výuka na 2. st. bude končit po 5. vyučovací hodině (12.25 hod.). Družiny a Domečky budou končit v 15.00 hod. Děkujeme za pochopení.
Mníšecká děvčata a móda
5. ročník soutěže v textilní tvorbě - Oděv a textil Liberec 2018
Vesmírný Ještěd
Děti ze školní družiny I. oddělení, pod vedením paní vych. Jany Deduchové, se úspěšně zúčastnily soutěže na téma: Vesmírný Ještěd, kterou vyhlásil Krajský úřad Libereckého kraje k výročí postavení nového Ještědu .        Nápad byl hned na světě. Na realizaci výtvarného díla se podílely všechny děti. Potom už se jenom netrpělivě čekalo na výsledek. A ten přišel... Odměnu dětem předaly organizátorky soutěže u nás ve škole.
Napište nám

Jméno:

Email:

Zpráva:

Opište:

opište tento kód

Mníšecká štafeta 2018 Mníšecká štafeta 2018 Mníšecká štafeta 2018 Mníšecká štafeta 2018 Mníšecká štafeta 2018 Mníšecká štafeta 2018
Základní škola a Mateřská škola Mníšek
Oldřichovská 198, 463 31
Tel.:
485 146 668
Email: