ZŠ a MŠ Mníšek
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.

Všechny cesty vedou do Londýna

Všechny cesty vedou do Londýna

Naší škole se podařilo zapojit do Výzvy č. 56, kterou vyhlásil Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK). Tato výzva je zaměřena i na výuku cizích jazyků a umožňuje žákům základních škol zúčastnit se zájezdu do zahraničí s výukou anglického jazyka. Tak jsme se ve dnech 14. – 20. října vydali vstříc Anglii. Výjezdu se zúčastnila skupina 20 žáků ze 7., 8. a 9. třídy a dva pedagogové.

Po dlouhé noční cestě autobusem a plavbě přes Lamanšský kanál nás konečně přivítaly Doverské křídové útesy. Autobus se po výjezdu z trajektu zařadil vlevo a hurá do hlavního města Anglie – Londýna. Ten nás naštěstí nepřivítal svou typickou mlhou a deštěm, ale na anglické poměry docela pěkným počasím s velkou viditelností, a tak jsme mohli vyrazit prozkoumávat tuto evropskou metropoli. Prohlédli jsme si dominantu města Big Ben, zkusili pozdravit britskou královnu Alžbětu II. v Buckinghamském paláci, prošli se po Trafalgarském náměstí a vychutnali si výhled na celé město ze světoznámého ruského kola – London Eye. Den jsme uzavřeli u Temže a prohlídkou Tower Bridge. Protože byl první den velmi nabitý, tak se nejen děti těšily do britských rodin, u kterých byly po další 4 dny ubytovány. Díky tomu mohly nahlédnout pod pokličku jejich životního stylu a porovnat, jak se žije u nás a jak v Anglii.

Následující dopoledne jsme strávili v historickém městečku Rochester, které je známé tím, že zde pobýval Charles Dickens. V městečku jsme si prohlédli historické památky a navštívili jsme zde muzeum, které je tomuto významnému spisovateli věnováno.  Poté náš již čekala výuka angličtiny v Oxford International School v londýnské čtvrti Greenwich. Žáci zde byli rozděleni do 3 skupin a celé odpoledne se věnovali intenzívní výuce angličtiny.

Další den jsme se vydali na celodenní výlet do jednoho z nejznámějších univerzitních měst – Cambridge. Prošli jsme si celé historické centrum a dokonce jsme i měli možnost i nahlédnout do několika místních „colleges“ – univerzitních budov. Ve městě to žilo. Bylo plné lidí a studentů z celého světa a naše početná skupina tak měla co dělat, aby se udržela pohromadě a centrem prokličkovala.

Neděli jsme stejně jako spousta Britů strávili v přímořském letovisku Brighton a jeho okolí na jižním pobřeží Anglie. Prošli jsme se po křídových útesech (Beachy Head), prochodili staré město a na závěr dne jsme si odpočinuli u moře a na Brighton Pier (molo se všemožnými zábavními atrakcemi).

Poslední den našeho pobytu jsme strávili chvilku na západní, chvilku na východní polokouli. Ano, byli jsme v Greenwichi, kde se nachází nultý poledník. Po nezbytném focení jsme se vydali do námořního muzea a také si vyzkoušeli, jaké to bylo cestovat a převážet čaj na zaoceánském klipru (Cutty Sark). Také jsme se prošli tunelem pod Temží a žáci naposledy zamířili do školy, aby si zde procvičili „English language“ a poté už zpět do autobusu vstříc domovu. Dorazili jsme všichni v pořádku  s kupou nových zážitků a zkušeností.

 

Zdeněk Pola

Naše skupina Na trajektu bylo veselo :) U Buckinghamského paláce Čekáme na vstup do London Eye ... a jsme tam. Z Londýna do Mníšku Pohodička na Tower Bridge Budky :) Na koupačku to nebylo... Beachy Head Odpočinek na pláži Tak kudy? Kaple v jedné z "college" V kapitánské kajutě na Cutty Sark Trocha adrenalinu :) U Greenwiche V učebně V učebně Kam až to vede? Kompletní zájezd u Greenwiche
Aktuality
Pokus o rekord 3iQ 13.6.2018
Ve středu 13. června 2018 se naše škola zúčastnila celorepublikového pokusu o rekord ve stolní hře 3iQ. Zapojili jsme se v počtu 79 hráčů, převážně z 1. stupně. Všem zúčastněným moc děkujeme za podporu. Přikládám odkaz na stránky výrobce, kde se můžete podívat, jak rekord probíhal na jiných místech ČR.                                                https://www.3iq.eu/inpage/seznam-mist-rekord-v-3iqu/ V přloze naleznete nabídku se slevovým kódem, který můžete uplatnit při nákupu hry 3iQ. Kdyby měl kdokoliv zájem, tak se naše škola zúčastní podzimního MČR v této hře. Pro všechny milovníky deskových her již předem upozorňuji, že v příštím školním roce bude na naší škole otevřen Kroužek deskových her. Můžete docházet pravidelně nebo si přijít zahrát třeba za deštivého počasí.    
Jídelníček ŠJ
Informace o označování alergenů na jídelním lístku
Jídelníček MŠ
Informace o označování alergenů na jídelním lístku
Provoz ŠD a "Domečků" ve šk. roce 2018/2019
Provoz školní družiny a klubů volnočasových aktivit (Domečků) ve školním roce 2018/2019   1. oddělení ŠD – 2. třída 2. oddělení ŠD – 1. třída   Provoz ŠD – od 6.30 do 17.00 hod. Ranní družina je určena pouze pro žáky přihlášené do ŠD   Domeček 1. – 3. třída (kapacita 15 žáků) Domeček 2. – 4. třída (kapacita 15 žáků) Provoz Domečků od 12.30 do 16.00 hod.   Přihlášky do školní družiny a Domečků budou rozdány 1. školní den – 3. 9. 2018.
Olympiáda mládeže 2018
Atletické závody
Napište nám

Jméno:

Email:

Zpráva:

Opište:

opište tento kód

3xFOTBAL 3xFOTBAL 3xFOTBAL 3xFOTBAL 3xFOTBAL 3xFOTBAL
Základní škola a Mateřská škola Mníšek
Oldřichovská 198, 463 31
Tel.:
485 146 668
Email: