ZŠ a MŠ Mníšek
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.

Základní škola Mníšek zahájila nový školní rok

Ve čtvrtek 1. září budova školy opět ožila. Zahájili jsme nový školní rok 2017 – 2018.

V průběhu prázdnin se opět vylepšovalo prostředí školy. Byl doplněn školní žákovský nábytek, protože dětí ve škole stále přibývá.  Protože máme nedostatek úložných prostor, byly na chodbě v prvním poschodí instalovány další velké skříně, které využijí učitelé pro své pomůcky. Přízemí zase bylo pro žáky a děti ze školní družiny vybaveno novými lavičkami a poličkami s časopisy a knihami, aby je děti mohly využít o přestávkách nebo v době školní družiny. Velmi oceňujeme vstřícnost zřizovatele k potřebám základní i mateřské školy.

V letošním školním roce evidujeme 215 žáků, z toho 132 žáků na prvním stupni a 83 na druhém stupni. K základnímu vzdělávání nastoupilo 27 prvňáčků, kteří se sžívají s prostředím školy a postupně si zvykají na nové povinnosti. Žáci 9. třídy se zase budou rozhodovat o své další budoucnosti. Čeká je tedy poslední rok povinné školní docházky, kdy se budou v jednotlivých předmětech připravovat na zdárné vykonání přijímacích zkoušek na střední školy či učební obory. Vzhledem k velké naplněnosti tříd musíme dělit některé hodiny, např. tělesnou výchovu, jazyky, informatiku a v 1. třídě také český jazyk. Jistě to bude ku prospěchu žáků. V novém školním roce opět pokračuje plavecký výcvik v libereckém bazénu. Účastní se ho žáci 2. a 3. třídy. Od 1. září se naše škola zapojila do evropského projektu Inkluzivní škola – učíme se společně. V rámci tohoto projektu jsme již pořídili například 2 nové interaktivní tabule.

Od října pracuje ve škole 12 kroužků, které vedou většinou učitelé. Vzhledem k tomu, že je o ně velký zájem, museli jsme je otevřít hned několikrát. Například kroužek keramiky I., II., III. a IV., sportovní hry I. a II, kroužek zábavné logiky a deskových her, dramatický kroužek, kroužek anglického jazyka pro 2. třídu, tanečky s Alymirkou.  

A co připravujeme? V sobotu 16. prosince to budou tradiční Vánoční slavnosti. V lednu pojedou žáci 4. třídy na zimní pobyt spojený s lyžařským výcvikem.

Mezi další pravidelné aktivity školy patří například účast v projektech Noc s Andersenem, nebo Celé Česko čte dětem. Žáci prvního stupně absolvují již 11. ročník soutěže o nejlepšího sportovce roku, která sestává z nejrůznějších disciplín.

 

Mgr. Věra Rosenbergová, ředitelka školy

Aktuality
Dozvuky módní přehlídky
Výstava potrvá do 26. 10. 2018.
Přijímací řízení ve školním roce 2019/2020
Přijímací řízení ve školním roce 2019/2020 V přiložených dokumentech naleznete informace k přijímacímu řízení na SŠ pro školní rok 2019/2020. V případě potřeby se můžete obracet na výchovnou poradkyni - Mgr. Dana Andělová.
Přerušení dodávky elektrické energie - 15. 10. 2018
Přerušení dodávky elektrické energie V pondělí dne 15. 10. 2018 dojde ve škole k plánovanému přerušení dodávky elektrické energie. Z tohoto důvodu bude zkrácené vyučování a omezen provoz školních družin a "Domečků" a zcela mimo provoz bude školní jídelna. Školní jídelna nebude v provozu - prosíme rodiče, aby dali dětem místo oběda větší svačinu (především se týká dětí z družiny). Výuka na 1. st. bude končit po 4. vyučovací hodině (11.30 hod.). Výuka na 2. st. bude končit po 5. vyučovací hodině (12.25 hod.). Družiny a Domečky budou končit v 15.00 hod. Děkujeme za pochopení.
Mníšecká děvčata a móda
5. ročník soutěže v textilní tvorbě - Oděv a textil Liberec 2018
Vesmírný Ještěd
Děti ze školní družiny I. oddělení, pod vedením paní vych. Jany Deduchové, se úspěšně zúčastnily soutěže na téma: Vesmírný Ještěd, kterou vyhlásil Krajský úřad Libereckého kraje k výročí postavení nového Ještědu .        Nápad byl hned na světě. Na realizaci výtvarného díla se podílely všechny děti. Potom už se jenom netrpělivě čekalo na výsledek. A ten přišel... Odměnu dětem předaly organizátorky soutěže u nás ve škole.
Napište nám

Jméno:

Email:

Zpráva:

Opište:

opište tento kód

Mníšecká štafeta 2018 Mníšecká štafeta 2018 Mníšecká štafeta 2018 Mníšecká štafeta 2018 Mníšecká štafeta 2018 Mníšecká štafeta 2018
Základní škola a Mateřská škola Mníšek
Oldřichovská 198, 463 31
Tel.:
485 146 668
Email: