ZŠ a MŠ Mníšek
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.

Přeshraniční spolupráce škol 2017

Přeshraniční spolupráce škol

V rámci projektů Euroregionu Nisa – Překračujeme hranice – jsme pokračovali ve spolupráci s polskou školou v Brzeźniku a již od konce loňského školního roku jsme byli zapojeni do  projektu „Po stopách hradišť a hradů.“ Z názvu vyplývá, že projekt byl zaměřen především na historii, se kterou se tentokrát seznamovali žáci 4. a 5. třídy.

První vzájemné setkání se uskutečnilo v květnu 2017, kdy naši páťáci nejprve navštívili školu v Brzeźniku. Po vřelém přivítání a úvodním seznamování jsme se společně s polskými dětmi vydali za poznáváním památek místního regionu (Dolní Slezsko). Nejprve jsme vyrazili na hrad Grodziec, kde se děti nejen dozvěděly něco o jeho historii, ale mohly si i plno historických artefaktů osahat. Nejzábavnější byla jízda na dřevěném koni s dřevcem v ruce.

Po příjemném občerstvení jsme v dobré náladě pokračovali na nedaleké historické hradiště, kde nás opět čekal nabitý program. Rozdělili jsme se do dvou skupinek a na chvíli se vrátili do dob Přemysla Oráče. Například jsme si zde sami zkoušeli rozemlít obilí, udělat z něj placky a nakonec si je opéct na otevřeném ohni – mňam – všem se povedlo na výbornou ;-) Následně jsme pracovali s vlnou a zkoušeli si vyrobit i nějaké to šatstvo. Na pořádný svetr přeci jenom nebyl čas. Na závěr samozřejmě nechybělo ani vzájemné zápolení v přetahování se lanem, kde naši kluci i holky předvedli nadlidskou sílu a své polské kolegy porazili :-) Celkově to byl velmi vydařený výlet, všichni jsme si jej pořádně užili a unavení se vraceli zpět do Mníšku.

Letos v září se uskutečnilo druhé setkání. Tentokrát jsme uvítali naše polské kamarády u nás v Mníšku. Po úvodním seznámení a občerstvení v podobě čerstvých koláčů, jsme vyrazili na prohlídku hradu a zámku Frýdlant. Svou rozlehlostí se jedná o jeden z větších hradů na našem území. Naše početná skupina se stihla podívat do všech jeho zákoutí a řádně jej prozkoumat a prolézt. Počasí nám naštěstí přálo, a tak se drobná přeprška prohnala Frýdlantem v době návštěvy hradu a naší spanilé jízdě po stopách Albrechta z Valdštejna do centra města tak nic nebránilo. Na náměstí jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí, trošku se zde vyblbli a poté již hurá do krčmy na lahodnou krmi :)

Jelikož naši polští kolegové již poté pospíchali zpět domů, čekalo nás rozloučení. Doufáme, že naše vzájemná spolupráce při dalších projektech bude pokračovat i nadále!

Mgr. Zdeněk Pola

Přeshraniční spolupráce škol 2017 Přeshraniční spolupráce škol 2017 Přeshraniční spolupráce škol 2017 Přeshraniční spolupráce škol 2017 Přeshraniční spolupráce škol 2017 Přeshraniční spolupráce škol 2017 Přeshraniční spolupráce škol 2017 Přeshraniční spolupráce škol 2017 Přeshraniční spolupráce škol 2017 Přeshraniční spolupráce škol 2017 Přeshraniční spolupráce škol 2017
Aktuality
Dozvuky módní přehlídky
Výstava potrvá do 26. 10. 2018.
Přijímací řízení ve školním roce 2019/2020
Přijímací řízení ve školním roce 2019/2020 V přiložených dokumentech naleznete informace k přijímacímu řízení na SŠ pro školní rok 2019/2020. V případě potřeby se můžete obracet na výchovnou poradkyni - Mgr. Dana Andělová.
Přerušení dodávky elektrické energie - 15. 10. 2018
Přerušení dodávky elektrické energie V pondělí dne 15. 10. 2018 dojde ve škole k plánovanému přerušení dodávky elektrické energie. Z tohoto důvodu bude zkrácené vyučování a omezen provoz školních družin a "Domečků" a zcela mimo provoz bude školní jídelna. Školní jídelna nebude v provozu - prosíme rodiče, aby dali dětem místo oběda větší svačinu (především se týká dětí z družiny). Výuka na 1. st. bude končit po 4. vyučovací hodině (11.30 hod.). Výuka na 2. st. bude končit po 5. vyučovací hodině (12.25 hod.). Družiny a Domečky budou končit v 15.00 hod. Děkujeme za pochopení.
Mníšecká děvčata a móda
5. ročník soutěže v textilní tvorbě - Oděv a textil Liberec 2018
Vesmírný Ještěd
Děti ze školní družiny I. oddělení, pod vedením paní vych. Jany Deduchové, se úspěšně zúčastnily soutěže na téma: Vesmírný Ještěd, kterou vyhlásil Krajský úřad Libereckého kraje k výročí postavení nového Ještědu .        Nápad byl hned na světě. Na realizaci výtvarného díla se podílely všechny děti. Potom už se jenom netrpělivě čekalo na výsledek. A ten přišel... Odměnu dětem předaly organizátorky soutěže u nás ve škole.
Napište nám

Jméno:

Email:

Zpráva:

Opište:

opište tento kód

Mníšecká štafeta 2018 Mníšecká štafeta 2018 Mníšecká štafeta 2018 Mníšecká štafeta 2018 Mníšecká štafeta 2018 Mníšecká štafeta 2018
Základní škola a Mateřská škola Mníšek
Oldřichovská 198, 463 31
Tel.:
485 146 668
Email: